סוף זה התחלה של עריכה חדשה – צוות כלכלה מסכם שלוש שנים


ראם רותם, כתב קריינות וכתבות.

דרך הכתבות למדתי לכתוב את הכתבה הכתובה וקריינות. דרך עבודה קשה של הסקת מסקנות ועובדות למדתי לשלב את המידע שמצאנו באינטרנט לכתבה הרלוונטית שלנו באמצעות מושגי תקשורת. עבדתי בשיתוף פעולה עם העורכת (ענבר סודרי) ויחדיו שילבנו את הקריינות בתוך הסרטון של כל כתבה. העשרתי את הידע שלי בנושאים רלוונטיים לחיי כבן נוער ותלמיד ניו מדיה בפרט. עבדנו במשך השנה בשיתוף פעולה מלא בין חברי צוות מכך למדנו דברים ותכונות אחד של השני.

נופר בן אליהו, מגישת כתבה מראיינת ומקריינת.

בכיתה י"א הייתי העורכת ועורכת באתר המגמה, ולפעמיים גם צילמתי. למדתי לערוך גדלי שוטים  וכיצד לערוך באתר. בכיתה י"ב הייתי המקריינת ושדרנית הרדיו. למדתי איך להעביר חומר כתוב אשר נכתב על ידי כתבנו בקבוצה (ראם רותם). למדתי עובדות מעניינות ומכעיסות לגבי יוקר המחיה בישראל דרך עבודת צוות ושיתוף פעולה.

עדן קשי, כתבת.

בכיתה י"א אני ונופר היינו ביחד בצוות, ועשינו לאורך השנה שלוש כתבות. הנושא שלנו היה על אוכל. אני כתבתי את הכתבות הכתובות וצילמתי וטיפה ערכתי. לאורך השנה מילאו את התיקי הפקה. בכיתה י"ב הייתי בכל משימה הייתי הכתבת או כותבת הקריינות. לאורך השלוש שנים למדתי גדלי שוטים וכיצד לצלם, מיומניות עריכה וכתיבה.

ענבר סודרי, עורכת וצלמת.

לאורך העשייה בשלוש השנים שעברתי במגמת התקשורת למדתי וקיבלתי ניסיון במקצוע. למדתי את החשיבות לעשות תחקיר על מה שאנחנו עושים את הכתבה ועל האנשים שאנחנו מראיינים. למדתי כמה עוזר וחוסך זמן להערך לפני שיוצאים לשטח לעשות תסריט שוטים לבדוק את השטח בוא מצלמים, לכתוב את השאלות מראש ולקבוע עם מרואיינים. בשילוב תקשורת המעשית והעיונית הדרך שבה הסתכלתי על סרטים וחדשות השתנתה ונהייתה יותר ביקורתית ואני יותר מנתחת את הדברים שאני צופה. למדתי לערוך ולצלם ולערוך באתר, ולאורך כל המשימות השנה ובכלל כל השנים השתפרתי וקיבלתי ניסיון.

מה עשינו שלוש שנים האחרונות?

כיתה י'  ללימודי הניו מדיה למדנו דרך תוכנת העריכה Edius לערוך קטעי אודיו וסרטונים קצרים זאת ועוד למדנו כיצד לנתח סרטים. לאורך השלוש שנים החלפנו צוותים בכיתה י"א הכתב ראם רותם עבד בשיתוף פעולה עם העורכת ענבר סודרי תוך כדי יצירת 3 כתבות.

בכיתה י"א למדנו כיצד כותבים כתבה כתובה מבנה הכתבה וחמשת המ"מים. התחלנו לעבוד עם האייפדים ועשינו כמה תרגילים כדאי להתנסות בתוכנה ולהכיר את מושגי העריכה ושוטים. עשינו כתבת תדמית על המגמות הטכנולוגיות בבית הספר. עשינו כתבת חדשות צוות אחד על קניות בארץ ובחו"ל וצוות שני על אוכל.

בכיתה י"ב  הנושא שלנו היה כלכלה והתמקדנו על יוקר המחייה בכמה מהכתבות בנינו אתר לצוות שלנו ולשם העלינו את הכתבות לאורך השנה. עשינו כתבת חדשות שהייתה הכי גדולה השנה. עשינו כתבת אנימציה בתוכנה במחשב. ובנוסף עשינו כתבת רדיו. כתבה עולמית שחקרה את נושא יוקר המחייה בעולם והשוואנו בין ישראל למדינות שונות.

תגובה אחת ל-“סוף זה התחלה של עריכה חדשה – צוות כלכלה מסכם שלוש שנים

  1. פינגבק: סוף זה התחלה של עריכה חדשה – צוות כלכלה מסכם שלוש שנים - אקטיביזם חברתי·

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s